Berlin

Stolica i największe miasto naszych zachodnich sąsiądów - Berlin. Miasto zamieszkuje 3,5 mln mieszkańców w 12 dzielnicach. Najciekawszymi miejscami do odwiedzienia są Reichstag, Postdamer Platz oraz Brama Brandenburska. Miasto może się pochwalić także obiektem będącym na liście UNESCO czyli Wyspa Muzeów. W środku znajdują się liczne bardzo cenne kulturowe zabytki m.in z początków cywilizacji, starożytnego imperium rzymskiego czy antycznej Grecji.

W mieście znajdują się jeszcze fragmenty muru berlińskiego a jego celem był podział miasta na część wschodnią i zachodnią. Warto odwiedzić także liczne pomniki i obiekty upamiętniające holokaust. Przykadowy obiekt to plac z prostokątnymi betonowymi blokami bez żadnych opisów ani nazw co ma symbolizować masową zagładę ludzką.

Niedalego Berlina znajduje się bardzo ciekawa atrakcja czyli Tropical Islands. Jest to ogromna kryta plaża otwarta przez 365 dni w roku. Wchodząc tam czujemy się jak na prawdziwej plaży - piasek, woda, palmy i wysoka temperatura ok 25 stopni. Będąc zimą w Tropical Islands możemy bardzo świetnie spędzić czas i to nie dużym kosztem.

GotLink.pl